Karkonosze

Karkonosze to jedne z najpiękniejszych pasm górskich w Polsce. Fascynują ludzi od pokoleń, oferując przestrzeń, kontakt z naturą i widoki zapierające dech w piersiach.

Stworzone wokół gór podania, legendy oraz mity dodają im nuty tajemniczości. Szlaki górskie przystosowane są do relaksacyjnych spacerów z rodzinami, a także profesjonalnych wycieczek górskich. W sezonie są one pełne turystów z całej Europy.

Gdy w kalendarzu pojawia się jesień chwilowo pustoszeją, czarując barwnymi kolorami złotej polskiej jesieni. W zimie Karkonosze przeżywają drugi rozkwit turystyki. Doskonale przygotowane stoki narciarskie, bardzo dobre warunki pogodowe, to znaki rozpoznawcze tego pasma gór.

W Kolejkowie spotkamy najciekawsze miejsca krainy Liczyrzepy. Schronisko Szwajcarka zbudowane w stylu tyrolskim, położone w Rudawach Janowickich. Niegdyś luksusowa posiadłość Fryderyka Wilhelma II, dzisiaj klimatyczne miejsce dla każdego turysty. Z daleka wzrok przyciąga również futurystyczna stacja meteorologiczna. Możemy przyjrzeć się jej z bliska, poznać historię i zobaczyć jak wyglądała za czasów swojej świetności. Tak prezentuje się Śnieżka, najwyższy szczyt Karkonoszy

1
1/6 1
2/6
3/6
4/6
5/6
6/6

Pomiń kolejkę:

wybierz datę
Pola oznaczone (*) są wymagane

Zobacz również:

Kolejność
1
Wrocław
Wrocław jest miastem na Dolnym Śląsku, którego historia była kształtowana przez wieki. Popularnym miejscem w mieście jest wrocławski rynek. Na nim toczy się nocne życie miasta. Liczne restauracje, koncerty, wydarzenia i osobistości nadają temu miejscu klimat, do którego chcemy wracać.
1/13
Kolejność
3
Wieś
Wieś w Polsce ulega dużym zmianom. Trudniej obecnie spotkać ciągnik, zwierzęta hodowlane lub zajrzeć do lokalnego sklepu. W Kolejkowie czas zatrzymał się i prezentujemy wieś z dawnych lat.
2/13
3/13
4/13
5/13
6/13
7/13
8/13
9/13
10/13
Kolejność
12
Śnieżka
Zminiaturyzowany, ale i tak ogromnych rozmiarów najwyższy szczyt Karkonoszy dumnie prezentuje się na makiecie. Wysokogórska wspinaczka, zimowe zjazdy na nartach i ogromna stacja meteorologiczna… to trzeba zobaczyć na własne oczy.
11/13
12/13
13/13