Schronisko Szwajcarka

Schronisko Szwajcarka to jedna z najstarszych budowli w Polsce, leżąca na połączeniu 5 szlaków turystycznych w Rudawach Janowickich. Dopracowaliśmy nawet najmniejsze szczegóły, więc kamienie na dachu też zobaczycie.

Schronisko Szwajcarka zostało zbudowane w stylu tyrolskim u podnóża popularnych wśród dzisiejszych wspinaczy skał - Sokolików.  Jego pomysłodawcą był Fryderyk Wilhelm III - król Prus urodzony w Poczdamie. Miniatura karkonoskiego schroniska to kolejna autentyczna budowla na naszej makiecie.

1/4
2/4
3/4
4/4

Pomiń kolejkę:

wybierz datę
Pola oznaczone (*) są wymagane

Zobacz również:

Kolejność
1
Wrocław
Wrocław jest miastem na Dolnym Śląsku, którego historia była kształtowana przez wieki. Popularnym miejscem w mieście jest wrocławski rynek. Na nim toczy się nocne życie miasta. Liczne restauracje, koncerty, wydarzenia i osobistości nadają temu miejscu klimat, do którego chcemy wracać.
1/13
Kolejność
2
Karkonosze
Karkonosze to jedne z najpiękniejszych pasm górskich w Polsce. Fascynują ludzi od pokoleń, oferując przestrzeń, kontakt z naturą i widoki zapierające dech w piersiach.
2/13
Kolejność
3
Wieś
Wieś w Polsce ulega dużym zmianom. Trudniej obecnie spotkać ciągnik, zwierzęta hodowlane lub zajrzeć do lokalnego sklepu. W Kolejkowie czas zatrzymał się i prezentujemy wieś z dawnych lat.
3/13
4/13
5/13
6/13
7/13
8/13
9/13
10/13
11/13
Kolejność
12
Śnieżka
Zminiaturyzowany, ale i tak ogromnych rozmiarów najwyższy szczyt Karkonoszy dumnie prezentuje się na makiecie. Wysokogórska wspinaczka, zimowe zjazdy na nartach i ogromna stacja meteorologiczna… to trzeba zobaczyć na własne oczy.
12/13
13/13