O Kolejkowie

W Kolejkowie – największej makiecie kolejowej w Polsce!

Niewielki fragment największej makiety kolejowej w Polsce

Odwiedź Kolejkowo i przeżyj z nami niezapomnianą przygodę. Kolejkowo to największa makieta kolejowa w Polsce, która przeniesie Cię do niesamowitego, pomniejszonego 25 razy świata! Dołożyliśmy wszelkich starań, aby jak najdokładniej odwzorować rzeczywistość i przedstawić codzienność mieszkańców Kolejkowa.

Pociąg na dworcu w Dzikich Gliwicach
Pociąg na dworcu w Dzikich Gliwicach

W miniaturowym świecie zobaczysz życie na wsi, potowarzyszysz turystom podczas górskich wypraw, weźmiesz udział w akcji ratunkowej, wcielisz się w leśniczego, kupca, pracownika budowlanego, mechanika, cyrkowca czy plażowicza. Po Kolejkowie poruszają się pociągi oraz samochody. To także jedyna makieta w Polsce, na której pływa statek. W naszym świecie zmianie ulegają pory dnia. Dzień w Kolejkowie trwa 9 minut, po których następuje noc; zapalają się uliczne latarnie oraz światła w budynkach. Jest pięknie!Na makiecie stworzyliśmy miniatury autentycznych budowli ze Śląska np. dworca kolejowego w Gliwicach wraz z peronami, gliwickiego ratusza oraz kamienic.

Cudowny świat w miniaturze.

Na makiecie stworzyliśmy miniatury autentycznych budowli ze Śląska np. gliwickiego dworca kolejowego wraz z peronami, gliwickiego ratusza oraz kamienic. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie wymyślili czegoś extra! Powstało miasteczko westernowe „Dzikie Gliwice”, znajdziecie tam saloon, szeryfa, Indian, braci Wright przy budowie pierwszego na świecie samolotu oraz miniaturę statku „Western River”, pływającego po Missisipi.

Już za chwilę nadpłynie Parowiec w Kolejkowie Gliwice

Dla wszystkich chcących spróbować swoich sił w modelarstwie, przygotowaliśmy warsztaty modelarskie dla grup zorganizowanych i osób indywidualnych. Dopełnieniem oferty Kolejkowa jest specjalnie przygotowana sala zabaw, gdzie dzieci m in. mogą zbudować sobie własną kolejkę czy zorganizować urodziny, zaś dorośli odpocząć w naszej nowej kawiarni. Kolejkowo zaprasza przez cały rok, również w święta i niedziele niehandlowe w godzinach 10.00 – 18.00.         

4.3 (86.57%) 143 votes