Dla szkół i przedszkoli

Największa edukacyjna wystawa miniatur kolejowych w Polsce.

Kolejkowo to nietypowa lekcja krzewienia wiedzy i poznawania świata w otoczeniu pasjonujących miniatur. Na wystawie można zgłębić szczegóły życia codziennego z innej perspektywy. Łącząc zabawę z nauką młodzi odwiedzający rozwiną swoje zdolności kreatywnego myślenia, spostrzegawczości czy ducha rywalizacji. Fascynujące modele ukażą zasady funkcjonujące podczas pracy na roli, budowie czy nawet funkcjonowanie całego miasta. Kolejkowo daje nam możliwość odwiedzenia miejsc charakterystycznych dla Śląska jak również zapoznania się z współczesnymi i historycznymi budowlami istniejącymi na terenie województwa śląskiego.

Loty balonem w Gliwicach
Historyczny lot balonem Kolejkowo Gliwice

Zwiedzanie i warsztaty

Twórcy wystawy w Gliwicach, stworzyli specjalne miejsce zabaw, wyposażając je w sprzęt i zabawki edukacyjne rozwijające kreatywność i zdolności manualne. Dodatkową atrakcją wystawy jest możliwość wzięcia udziału w warsztatach modelarskich.

Praca warsztaty
Warsztaty modelarskie w Gliwicach

Warto również wspomnieć, że konstrukcja makiet została wyposażona w specjalne podesty, umożliwiające bezproblemowe zwiedzanie dzieciom w każdym wieku. Do dyspozycji gości pozostaje bezpłatna szatnia, kawiarnia i toalety a przemyślana organizacja ekspozycji sprawia, że wizyta nawet dużych ponad 50-cio osobowych wycieczek jest płynna i bezproblemowa

Jak nas znaleźć

Wystawa zorganizowana jest w CH Europa Centralna przy ul. Pszczyńskiej 315 i czynna codziennie w godz. 10.00-18.00. Czas zwiedzania w przypadku grup zorganizowanych wynosi ok. 1 godz. Zwiedzający mają do dyspozycji bezpłatny, obszerny parking z możliwością postoju autokarów. Do Kolejkowa łatwo jest dotrzeć transportem miejskim, linią 232 KZK GOP.

Mapa dojazdu do Kolejkowa komunikacją miejską
5 (100%) 14 votes