Atrakcje na Dolnym Śląsku
Czas wolny na Dolnym Śląsku
Świąteczne zwyczaje
Wrocław

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu 2023 + Miasto z Piernika w Kolejkowie

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu co roku przyciąga setki tysięcy odwiedzających. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych jarmarków świątecznych w Europie.

Kiedy Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu 2023?

Świąteczny nastrój rozpocznie budowa choinki na Wrocławskim Rynku, która cieszy oko tradycyjnie od połowy listopada. Ważnym elementem jest jej rozświetlenie, które oficjalnie rozpoczyna czas świętowania. Tegoroczna, 14. edycja Jarmarku, rozpocznie się 24 listopada 2023 roku i potrwa do 7 stycznia 2024 roku. Na miejscu spróbujecie lokalnej kuchni, typowych świątecznych potraw oraz rozmaitych słodkości. Pojawią się także atrakcje dla najmłodszych, takie jak Kraina Krasnali czy Bajkowy Lasek. Jest to dobra okazja, żeby kupić prezenty dla najbliższych i miło spędzić czas.

Formularz wyszukiwania

14 edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu, rozpocznie się 24 listopada 2023 roku
1/9 14 edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu, rozpocznie się 24 listopada 2023 roku
Wrocławski Ratusz wykonany z piernika
2/9 Wrocławski Ratusz wykonany z piernika
Jeden z najbardziej rozpoznawalnych jarmarków świątecznych w Europie.
3/9 Jeden z najbardziej rozpoznawalnych jarmarków świątecznych w Europie.
Miasto z Piernika
Miasto z Piernika Wrocław - Baba Jaga, Małgosia i Jaś wykonane przez Jowitę Woszczyńską
4/9 Miasto z Piernika Wrocław - Baba Jaga, Małgosia i Jaś wykonane przez Jowitę Woszczyńską
Jedyna taka makieta na świecie - Miasto z Piernika
5/9 Jedyna taka makieta na świecie - Miasto z Piernika
Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu 2023 potrwa do 7 stycznia 2024 roku
6/9 Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu 2023 potrwa do 7 stycznia 2024 roku
Miasto z Piernika we Wrocławiu wprowadzi Was w nadchodzący klimat świąt
7/9 Miasto z Piernika we Wrocławiu wprowadzi Was w nadchodzący klimat świąt
Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu 2023 połącz z wizytą na wystawie Miasto z Piernika
8/9 Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu 2023 połącz z wizytą na wystawie Miasto z Piernika
Miasto z Piernika powraca od 22 listopada 2023
9/9 Miasto z Piernika powraca od 22 listopada 2023

Co warto zobaczyć na jarmarku we Wrocławiu?

Wyobraźcie sobie: tysiące migoczących światełek, zapach choinek, słodkości i świątecznych potraw. Pięknie przystrojone stoiska, kuszące rękodziełem, ozdobami, różnorodnymi świecami czy biżuterią. Charakterystyczna świąteczna karuzela i wiatrak w centrum jarmarku. Przemykający między stoiskami Święty Mikołaj, gotowy na spotkania z roześmianymi dziećmi, które oczekują na prezenty. Idealnymi miejscami, które zapewnią unikalne doświadczenia świąteczne, będą Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu i wystawa "Miasto z Piernika" w Kolejkowie.

Jak długo trwa Jarmark Bożonarodzeniowy?

14. edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu rozpoczyna się 24 listopada 2023 roku i trwa aż do 7 stycznia 2024 roku.

Co warto zobaczyć przy okazji 14 edycji Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu?

Świąteczny klimat zawita również do Kolejkowa! Wizytę na Wrocławskim Jarmarku Bożonarodzeniowym koniecznie połączcie z odwiedzeniem wyjątkowej wystawy - "Miasto z Piernika" w Kolejkowie. Już od 22 listopada 2023 roku, odwiedzający Kolejkowo mogą zobaczyć miasteczko stworzone w całości z pierników. Do jego przygotowania potrzebne było aż 1,6 tony piernikowego ciasta!

Zobaczcie podczas zwiedzania unikatowe, baśniowe figurki, stworzone przez Mistrzynię Świata w Dekoracji Tortów - Jowitę Woszczyńską. Dodatkowo, w piernikowym miasteczku pojawią się oczywiście chatki z piernika, ludziki, zwierzątka czy jeżdżące czekoladowe pociągi. Słodkie doznania wizualne i zapachowe gwarantowane! Spieszcie się, aby zabrać ze sobą kawałek Piernikowego świata do Waszego domu - zaglądajcie do naszego sklepiku po pachnące świętami świece, czy Piernikowe Ludziki, gotowe do schrupania.

Wystawa "Miasto z Piernika" potrwa do 29 lutego 2024, a jej zwiedzanie zawarte jest w cenie biletu wstępu do Kolejkowa.

W kategorii
Atrakcje na Dolnym ŚląskuCzas wolny na Dolnym ŚląskuŚwiąteczne zwyczajeWrocław

Przeczytaj również:

„Powrót Gratis” Kolejami Dolnośląskimi!

W ramach współpracy z Kolejami Dolnośląskimi podróżując do Kolejkowa we Wrocławiu kupicie bilet jednorazowy „tam i powrót” w cenie biletu „tam”. Oferta obowiązuje w każdą sobotę oraz niedzielę!

1/6
Sedesowce, modernistyczne bloki we Wrocławiu nocą Top 10 atrakcji we Wrocławiu

Wrocław to niesamowite miejsce pełne atrakcji, które warto zobaczyć. Jeśli jednak planujecie wyjazd na weekend, by poznać stolice Dolnego Śląska, warto wybrać miejsca, które są najczęściej polecane przez turystów. Oferta turystyczna Wrocławia ma do zaoferowanie wiele ciekawych pozycji, poznajcie więc Top 10 atrakcji według Kolejkowa.

2/6
zdjęcie przedstawia trjkę dzieci oglądających z zaciekawieniem wystawę Kolejkowo we Wrocławiu Weekend Majowy we Wrocławiu. Top 5 atrakcji!

Weekend majowy to czas upragnionego odpoczynku. Jest to idealna okazja by w pełni wykorzystać urlop i wyjechać w celach rekreacyjnych. Wrocław to wspaniałe miejsce, w którym spędzisz miło czas, zarówno sam jak i z rodziną! Gdzie warto się wybrać, będąc w okolicach? Oto nasze pięć typów!

3/6
Pomysł na weekend z dzieckiem we Wrocławiu

Wrocław to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Polsce. Miasto posiada bogatą ofertę noclegową, gastronomiczną oraz turystyczną. Można tutaj poznać i zasmakować różnych kultur i poznać wiele ciekawych lokalizacji. Jak zaplanować wspólny weekend z dziećmi? Oto nasz propozycja!

4/6
Sposób na deszczową pogodę z dzieckiem we Wrocławiu

W tegoroczne wakacje pogoda bywa kapryśna. Pojawia się przez to problem co zrobić z dziećmi, które oczekują rozrywki a aura nie sprzyja zabawom na wolnym powietrzu. W takie dni warto zabrać swoje pociechy do Kolejkowa i razem spędzić miło czas.

5/6
Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu 2023 + Miasto z Piernika w Kolejkowie

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu co roku przyciąga setki tysięcy odwiedzających. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych jarmarków świątecznych w Europie.

6/6

Kategorie

9
Wrocław

Atrakcja Kolejkowo mieści się w najwyższym budynku we Wrocławiu w Sky Tower na I piętrze, ekspozycja liczy 900 metrów kwadratowych. Zobaczyć na niej można m.in. makiety obiektów z Wrocławia oraz całego Dolnego Śląska. Swoje miejsce znalazły tam takie perełki architektoniczne jak: Ratusz oraz kamienice wrocławskiego rynku, hotel Monopol, Solpol, charakterystyczne bloki mieszkalne - Sedesowce, obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce, schronisko Szwajcarka.

5
Ratusz i rynek w Gliwicach – Kolejkowo Gliwice
Gliwice

Na makiecie stworzyliśmy miniatury autentycznych budowli ze Śląska np. dworca kolejowego w Gliwicach wraz z peronami, gliwickiego ratusza oraz kamienic. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie wymyślili czegoś extra! Powstało miasteczko westernowe „Dzikie Gliwice”, znajdziecie tam saloon, szeryfa, Indian, braci Wright przy budowie pierwszego na świecie samolotu oraz miniaturę statku „Western River”, pływającego po Missisipi.

9
Atrakcje na Dolnym Śląsku

Dolny Śląsk to wspaniałe miejsce by spędzić wolny czas! Bogate historycznie województwo o którym pierwsze wzmianki pochodzą z czasów przed średniowiecza. To miejsce w którym ścierały się wpływy wielu kultur, zmieniali władcy a przede wszystkim toczyły się na nim liczne wojny. Na atrakcje turystyczne województwa.

6
Czas wolny na Dolnym Śląsku

W tegoroczne wakacje pogoda bywa kapryśna. Pojawia się przez to problem co zrobić z dziećmi, które oczekują rozrywki a aura nie sprzyja zabawom na wolnym powietrzu. W takie dni warto zabrać swoje pociechy do Kolejkowa i razem spędzić miło czas.

3
Fragment świątecznej wystawy w Kolejkowie. Renifery, sanie, elfki, Mikołaj, choinka.
Świąteczne zwyczaje

Święta to wspaniała okazja aby odwiedzić lokalne jarmarki i kiermasze, by zaopatrzyć się w lokalne specjały. To czas, który warto w sposób aktywny spędzić z najbliższymi. Dekoracje i wspaniałe produkty doceni podczas świąt cała rodzina, a udział w jarmarkach to wspaniała okazja by spędzić czas z bliskimi.

1
Warsztaty w Kolejkowie

Warsztaty w Kolejkowie to wspaniała zabawa i możliwość rozwijania pasji. Wszystko to w specjalnie przygotowanych modelarniach, pod okiem profesjonalistów w tej dziedzinie! Poznaj tajniki budowania miniaturowego świata i stwórz swój własny. Na każdego uczestnika czeka profesjonale stanowisko robocze, wyposażone w materiały i narzędzia światowych producentów!

3
Ciekawostki

Tak jak w życiu codziennym, tak i w Kolejkowie radość przeplata się z powagą. Autentyczne budowle czy najważniejsze momenty historii wzbogacone są szczyptą humoru.

3
Atrakcje na Śląsku

Śląsk to wspaniałe miejsce by spędzić wolny czas! Bogate historycznie województwo o którym pierwsze wzmianki pochodzą z czasów przed średniowiecza. To miejsce w którym ścierały się wpływy wielu kultur, zmieniali władcy a przede wszystkim toczyły się na nim liczne wojny.

3
Jak spędzić czas wolny na Śląsku?

W tegoroczne wakacje pogoda bywa kapryśna. Pojawia się przez to problem co zrobić z dziećmi, które oczekują rozrywki a aura nie sprzyja zabawom na wolnym powietrzu. W takie dni warto zabrać swoje pociechy do Kolejkowa i razem spędzić miło czas.