Czym jest Kolejkowo?

Twórcy kolejkowa stworzyli ogromną makietę, która zabierze Was w niezwykłe miejsca na terenie całego Dolnego Śląska. Cudowny świat w miniaturze pokazuje codzienne życie z dużą dawką humoru! W Kolejkowie zobaczyć można prawdzie oblicze wsi czy udać się na szczyt Śnieżki i zobaczyć z bliska obserwatorium meteorologiczne.

Kolejkowo w liczbach

Powierzchnia makiety w Kolejkowie, to na ten moment 335 metrów kwadratowych. Liczba ta wciąż rośnie, ponieważ Kolejkowy świat jest cały czas rozbudowywany. Po miniaturowym świecie podróżuje 15 kolejek, które jeżdżą po 510 metrach torowiska. Oprócz tego po ulicach krąży 215 samochodów a otacza je 242 budynki z całego Dolnego Śląska. Najbardziej dynamicznie zmieniającą liczbą w Kolejkowie jest ilość figurek. Na ten moment jest ich około 4 tysiące!

Gdzie nas znaleźć?

Kolejkowo mieści się na terenie jednego z najstarszych dworców kolejowych we Wrocławiu. Dworzec Świebodzki zlokalizowany jest w ścisłym centrum Wrocławia przy Placu Orląt Lwowskich, niespełna 800 m od wrocławskiego rynku. Odwiedzić nas można 365 dni w roku!