Czym jest Kolejkowo?

Twórcy kolejkowa stworzyli ogromną makietę, która zabierze Was w niezwykłe miejsca na terenie całego Dolnego Śląska. Cudowny świat w miniaturze pokazuje codzienne życie z dużą dawką humoru! Jest to jedyne i niepowtarzalne miejsce, które zachwyci nie tylko pasjonatów kolei. To niesamowita podróż do świata, w którym dzień trwa 9 minut, a noc 4 minuty, gdzie w swoich domach wiodą spokojne życie Kolejkowiczanie. W miniaturowym świecie szczęście, radość i zabawa przeplatają się z chwilami refleksji i zadumy. Kolejkowow to odwzorowanie prawdziwego życia. Kamienice z wrocławskiego rynku, obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce i Dworzec Świebodzki, a nawet mała ławeczka w restauracji przy ulicy Bogusławskiego to zaledwie niewielka część naszych realistycznych miniatur. Budowle odzwierciedlają swój prawdziwy wygląd, a na twarzyczkach Kolekowiczan można dostrzec każdą emocję, grymas czy uśmiech.

Kolejkowo w liczbach

Powierzchnia makiety w Kolejkowie, to na ten moment 900 metrów kwadratowych. Liczba ta wciąż rośnie, ponieważ Kolejkowy świat jest cały czas rozbudowywany. Po miniaturowym świecie podróżuje 15 kolejek, które jeżdżą po 510 metrach torowiska. Oprócz tego po ulicach krąży 215 samochodów a otacza je 242 budynki z całego Dolnego Śląska. Najbardziej dynamicznie zmieniającą liczbą w Kolejkowie jest ilość figurek. Na ten moment jest ich około 4 tysiące!

Gdzie nas znaleźć?

Kolejkowo mieści się w najwyższym wrocławskim budynku, czyli Sky Tower (mierzącym 212 metrów). Budynek zlokalizowany jest w centrum miasta, przy ulicy Powstańców Śląskich 95. W budynku Sky Tower Kolejkowo znajduję się na I piętrze. Odwiedzić nas można 365 dni w roku!