Jarmarki i Kiermasze Wielkanocne na Dolnym Śląsku i we Wrocławiu

by
5 (100%) 1 vote

Święta Wielkanocne to wspaniała okazja aby odwiedzić lokalne jarmarki i kiermasze, by zaopatrzyć się w lokalne specjały. To czas, który warto w sposób aktywny spędzić z najbliższymi. Dekoracje i wspaniałe produkty doceni podczas świąt cała rodzina, a udział w jarmarkach to wspaniała okazja by spędzić czas z bliskimi.

Wyjątkowość okresu wielkanocnego nie została pominięta przez twórców Kolejkowa. Bliski sercu, czas przygotowań do świąt, został uchwycony przez modelarzy w formie scen na jarmarku. Piękne palmy wielkanocne, kolorowe pisanki, dużo zabawy i uśmiechu – z tym, twórcą cudownego świata w miniaturze, kojarzy się Wielkanoc. Podczas świąt, gdy już przysmaki zostaną zjedzone, możecie zabrać swoją rodzinę do Kolejkowa i zobaczyć nasze jarmarki i wspaniały miniaturowy świat.

Miniatura jarmarku na makiecie. Kolorowe figurki mieszkańców Kolejkowa przechadzające się po miniaturowym jarmarku
Kolejkowo – Jarmark Wielkanocny

Kiermasz Wielkanocny na Folwarku i w Stodole Wiejskiej w Łomnicy

Kiermasze w Łomnicy cieszą się ogromnym zainteresowaniem okolicznych mieszkańców, jak i turystów. Nic dziwnego, zaplecze Pałacu w Łomnicy urzeka swoim urokiem.

Na kiermaszu można poznać i spróbować specjały regionalne, a oprócz tego znaleźć piękne ozdoby i przysmaki związane ze zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi. W salach pałacowych zobaczyć będzie można pięknie zastawione stoły wielkanocne, a przygrywać całemu wydarzeniu będzie muzyka ludowa i jazzowa.

Wszystko to już 6 i 7 kwietnia w godzinach 11-17 w Łomnicy. Wstęp bezpłatny.

V Wiosenny Jarmark Świąteczny w Złotoryi

Miniaturowy Jarmark ukazany z innej perspektywy. Liczne miniaturowe stragany, pełne miniaturowych smakołyków wielkanocnych.
Kiermasz Wielkanocny – Kolejkowo

To już piąta edycja jarmarku wielkanocnego w Złotoryi, który z roku na rok, cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Na licznych straganach zobaczyć będzie można lokalnych rękodzielników , którzy będą pokazywać swoje wytwory.

Nie zabraknie wśród straganów, wielkanocnych specjałów, które będą cieszyć zarówno oko, jak i zaskoczą smakiem. Trzeba jednak się śpieszyć, jarmark trwa tylko jeden dzień, 6 kwietnia w godzinach 9-14.  Wstęp bezpłatny.

Izerski Jarmark Rękodzieła i Sztuk Wszelakich w Świeradowie-Zdroju

W dniach 6 i 7 kwietnia warto odwiedzić Hale Spacerową Domu Zdrojowego w Świeradowie-Zdroju. Podczas dwudniowego jarmarku zaplanowane są warsztaty wielkanocne dla każdego. Oprócz tego w jednym miejscu zbierze się pięćdziesięciu wystawców z całego województwa dolnośląskiego. Stragany będą pełne wspaniałych ozdób a także przysmaków, których nie może zabraknąć na wielkanocnym stole.

Całe wydarzeniu będzie towarzyszyć muzyka a żywo. Jest to idealna okazja by spędzić czas z bliskimi i zaopatrzyć się w piękne dekoracje, czy spróbować wyjątkowych specjałów. Jarmark będzie otwarty w godzinach 10-18(sobota) oraz 10-15(niedziela). Wstęp bezpłatny.

Jarmark Wielkanocny w Galowicach

Jarmark Wielkanocny ukazany z perspektywy spacerowiczów. Wyraźnie pokazane elementy znajdujące się na straganach.
Model jarmarku wielkanocnego w Kolejkowie

7 kwietnia w Muzeum Powozów w Galowicach odbędzie się niezwykły jarmark wielkanocny. Wystawcy zaprezentują świąteczne dekoracje i potrawy, będzie można poznać tajniki eko żywności oraz rozsmkować się w wyrobach regionalnych. Oprócz tego na gości będzie czekać loteria fantowa, ognisko i przejażdżki kuckiem dla najmłodszych. Podczas jarmarku będzie również można spróbować stworzyć własną palmę wielkanocną. Impreza twa w godzinach 11-17 a wstęp kosztuje 10 zł.

Manufaktura Wielkanocna – warsztaty i mini jarmark we Wrocławiu

Jak co roku, w Centrum Kultury Zamek szykują się warsztaty i mini jarmark. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się zajęcia twórcze, które dostosowane są zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Tegoroczne wydarzenie będzie miało miejsce 14 kwietnia w godzinach 11-16.

Organizatorzy zaplanowali warsztaty z Kokedamy, dekorowania mazurków, czy batikowego dekorowania pisanek. Warsztaty odbywają się w różnych godzinach,  liczba miejsc jest ograniczona.

Oprócz zajęć kreatywnych, przewidziany jest również mini jarmark.  Będzie można na nim nabyć nietuzinkowe ozdoby i smakołyki, których nie może zabraknąć na wielkanocnych stołach.

Manufaktura Wielkanocna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *