Otwarcie makiety Zamku Będzińskiego

Wierna kopia Zamku Będzińskiego, smocza jama, turniej rycerski... Wszystko to czeka na Was w nowej części makiety w gliwickim Kolejkowie. Otwarcie już 19 września 2020!

Nowa makieta to przede wszystkim wiernie odwzorowany budynek średniowiecznego Zamku w Będzinie, nad którą pracowaliśmy aż 9 miesięcy. Wokół zamku znajdziecie średniowieczne artefakty, miniaturowych rycerzy na koniach, a nawet smoka w mrocznej pieczarze. Jednak jako, że w Kolejkowie nic nie jest oczywiste, wokół miniaturowego zamku dzieje się o wiele więcej niż to co z reguły przychodzi na myśl gdy widzimy średniowieczną warownię. W pobliżu zamku umieściliśmy miniaturowe jezioro, nad którym miniaturowi mieszkańcy aktywnie spędzają czas. Są tam żaglówki, kajaki, plaża i boisko do gry w siatkówkę. Na każdym kroku dzieje się coś ciekawego, a błękitna tafla jeziora połyskująca wdzięcznie w promieniach letniego słońca dodaje piękna okolicznemu krajobrazowi. Ten zakątek miniaturowego świata pokazuje Śląsk od tej zielonej i wakacyjnej strony, którą wszyscy kochają. 

Z okazji nowości na makiecie już w sobotę 19.09.2020 do Kolejkowa przybędą goście z Zamku w Będzinie, którzy opowiadać będą ciekawostki historyczne na temat tego pięknego obiektu. Ich wystąpienia zostały zaplanowane w następujących godzinach: 11:00 i 12:00. Zapraszamy!

Zobacz również:

1/3
2/3
3/3