Miasto z Piernika

Otulone śniegiem, oblane słodkim lukrem i rozświetlone tysiącami lampek, wykonane w stu procentach z piernika miasto. Największa na świecie piernikowa makieta czeka na Was od 29 listopada 2022 roku w Gliwicach.

Miasto z Piernika to ponad tona korzennego ciasta, chatki zamieszkałe przez pachnącę cynamonem mikołaje i ludziki, zamek, ratusz, ruchoma szopka i lukrowane na zielono choinki.
Miasto okrążają czekoladowe pociągi wiozące słodkości i świąteczną atmosferę.
Rodzinna wycieczka do Miasta z Piernika będzie odskocznią od zakupowego szaleństwa i chwilą na wczucie się w klimat świąt niczym bohaterowie filmów. 

Piernik w Mieście z Piernika to wytwor rzemieślniczy, robiony z największą starannością, ręcznie ozdabiany kolorowym lukrem. 

Po raz pierwszy w Mieście z Piernika pojawi się również bajkowa scenka stworzona przez Jowitę Woszczyńską, mistrzynię świata w dekoracji tortów. Stworzeni z masy cukrowej Czerwony Kapturek i Wilk spotkają się w otoczeniu oprószonych śniegiem pierników. 

Kolejkowo jest czynne jest także w pierwszy i drugi dzień świąt. Niepowtarzalną wystawę można podziwiać od 29 listopada do końca lutego w cenie biletu wstępu.

1/4
2/4
3/4
4/4