Budujemy nowoczesną modelarnię w Jeleniej Górze!

Na Zabobrzu w Jeleniej Górze ruszyły prace budowlane hali modelarni Kolejkowa. Powstanie w niej ścieżka turystyczna pokazująca jak powstają makiety oraz warsztaty modelarskie dla dzieci i dorosłych. Teren wokół to park z jeżdżącymi mini pociągami wożącymi odwiedzających.

Już przygotowywane są elementy ekspozycji do warszawskiego Kolejkowa. Główne projekty makiet będą powstawać w modelarni w Jeleniej Górze. Docelowo pracować w niej będzie 20 modelarzy, a pracownia wyposażona będzie w nowoczesne urządzenia wspomagające ich pracę.

Powierzchnia działki przeznaczonej pod budowę modelarni wynosi 10 883,00 m2, powierzchnia zabudowy budynku to 975,12 m2  w tym powierzchnia użytkowa 868,46 m2. W parterowym budynku przewidzieliśmy strefę wejściową, salę warsztatową, salę wystawową oraz salę pokazową, część biurową, salę konferencyjną, pomieszczenia dla pracowników, a także zaplecze magazynowe, techniczne oraz gospodarcze.

W drugim etapie inwestycji planujemy zaaranżowanie terenu wokoło modelarni na park miniatur kolejowych, którymi można jeździć.
To pierwsza w Polsce taka modelarnia.  Budowa rozpoczęła się w styczniu tego roku. Dzięki intensywnie prowadzonym robotom zakończenie prac planowane jest na lipiec 2023 roku.

1/3
2/3
3/3