Szkoły i przedszkola

Zmieniamy oblicze szkoły i przedszkola w fascynujące miejsce edukacji działające na wyobraźnię.

Nowoczesne szkoły i przedszkola powinny inspirować uczniów do rozwoju i stymulować ciekawość świata. W Kolejkowie wspieramy tę misję oferując wiedzę i zajęcia dopasowane do współczesnych metod nauczania. Odwiedzające nas grupy szkolne otrzymują profesjonalną opiekę przewodnika oraz plan wizyty dopasowany do konkretnych założeń programowych. Pomagamy rozwijać takie cechy jak wrażliwość, spostrzegawczość i otwartość na rożnorodność w otaczającym nas świecie. Na naszej makiecie dzieci i młodzież zobaczą życie społeczne, elementy historii regionu oraz zabawne sytuacje, dzięki którym wizyta stanie się niezapomniana.

Zarezerwuj wizytę:

Wybierz datę*
Pola oznaczone (*) są wymagane

Dane kontaktowe:

CH Europa Centralna
ul. Pszczyńska 315

tel. 880 006 001
e-mail: gliwice@kolejkowo.pl

Wystawa

Mieszkańcy uchwyceni przy zakupach, w drodze do pracy, podczas wizyty ze swoim pupilem w salonie kosmetycznym lub na ulicy w czasie rozmowy z sąsiadem. Tak przygoda z cudownym światem w miniaturze nabiera rozpędu.

W okolicy kościoła Św. Anny zobaczymy dzieci jeżdżące na rolkach, ludzi spacerujących z psami i siedzących na idealnie odwzorowanych ławkach - niesamowity klimat. Unikatowa atmosfera jest też na R.O.D.O.S., czyli ogródkach działkowych. Grill, basen, spotkanie ze znajomymi. Rozmowy przy kiełbasie i zimnych napojach. Prawdziwe wczasy ze słońcem i błękitnym niebem.

Jednak nad Nową Rudą pada deszcz. Czasami brakuje parasola i trzeba sobie radzić jak tylko się da. Wiedzą o tym dobrze mieszkańcy tej części Kolejkowa, dlatego chronią się przed burzą na różne sposoby. Są też tacy, którzy beztrosko mokną.

Deszczu wyczekują Indianie, których spotkamy w “Dzikich Gliwicach”, tematycznej makiecie niczym z początku Stanów Zjednoczonych Ameryki, gdzie trwa barwne życie towarzyskie wokół Saloon’u. Przed wejściem stoją konie, ktoś przez miasto pędzi wozem, a na balkonie trwa żywiołowa rozmowa. Jeszcze trochę i rewolwery pójdą w ruch. Przy pracy nad pierwszym udanym lotem spotkamy braci Wright. Do nastąpienia tej historycznej chwili potrzebują złożyć jeszcze tylko kilka elementów. Swojej drogi na wolność szukają bandyci uciekający z więzienia, a na horyzoncie słychać parowóz zbliżający się do stacji. Może to właśnie nim odjadą?

11
1/10 11
33
2/10 33
445
3/10 445
55
4/10 55
66
5/10 66
77
6/10 77
88
7/10 88
Parowóz na stacji Dzikie Gliwice
99999
8/10 99999
ten
9/10 ten
jedenaście
10/10 jedenaście

Warsztaty

Kolejkowo i modelarstwo to dwa nierozłączne światy. Nasza makieta nie powstałaby bez pracy naszych modelarzy. Aby poznać tajniki ich pracy warto wziąć udział w organizowanych przez nas warsztatach modelarskich. Zajęcia trwają około godziny i dostosowane są do grup wiekowych naszych gości w przedziale 4-12 lat.

Młodzi modelarze dostaną do samodzielnego wykonania budynek, który potem będą mogli zabrać do domu. W trakcie warsztatów zapewnimy niezbędnę materiały oraz wsparcie merytoryczne doświadczonego prowadzącego. Dla każdego uczestnika mamy również Dyplom Małego Modelarza.

Pytania i odpowiedzi

Co zapewniamy w ramach wycieczki?

Zapewniamy:

  • profesjonalną opiekę przewodnika
  • bezpłatną szatnę
  • bezpłatne toalety
  • podesty dla dzieci dla lepszego komfortu oglądania wystawy
  • wystawienie faktury na miejscu
Jak zarezerwować termin wycieczki w Gliwicach?

Telefonicznie pod numerem  880 006 001 lub przez formularz kontaktowy.

Czy można odwołać zwiedzanie?

Tak, wystarczy telefoniczna informacja na numer  880 006 001.

Cennik dla szkół i przedszkoli

Bilet grupowy ulgowy
27 PLN
Bilet grupowy normalny
34 PLN
Zwiedzanie + warsztaty
42 PLN

Cena biletu ulgowego to 27 zł.
Jeden opiekun na dziesięć osób wchodzi do Kolejkowa bezpłatnie.

Dojazd

Kolejkowo w Gliwicach mieści się w Centrum Handlowym Europa Centralna - ulica Pszczyńska 315. Dla Twojej wygody opisaliśmy najbardziej popularne metody transportu z kilku miejsc. Jadąc samochodem wypatrujcie drogowskazów “Centrum handlowe” - poprowadzą bezpośrednio na parking Europy Centralnej. Po drodze będą widoczne drogowskazy, które wskażą Kolejkowo (w sąsiedztwie sklepu Media Markt). Samochód zaparkować można nieodpłatnie bezpośrednio przed wejściem. Na parkingu bezpiecznie zaparkuje także autobus.

Pliki do pobrania:
pdf
Folder promocyjny dla szkół i przedszkoli
pobierz:
pdf
Przewodnik po Kolejkowie
pobierz:

Zobacz również:

1/11
2/11
3/11
4/11
5/11
6/11
7/11
8/11
9/11
10/11
11/11