Wystawa

Kolejkowo to największa wystawa makiet kolejowych w Polsce i jedyna na świecie makieta z padającym deszczem i pływającym statkiem. Jedyne i niepowtarzalne miejsce, które zachwyci nie tylko pasjonatów kolei. To magiczna podróż do cudownego świata, w którym dzień trwa 9, noc 4 minuty, a w swoich domach wiodą (nie zawsze) spokojne życie malutcy Kolejkowiczanie. Stukot przejeżdżających pociągów, migające światła latarnii, zgiełk miasta, nocne życie, sielanka wsi, wakacje nad wodą. Codzienne życie w pełnej szczegółowości i to z każdej perspektywy! W miniaturowym świecie szczęście, radość i zabawa przeplatają się z chwilami refleksji i zadumy.  Po dostatkiem tu także codziennych niespodzianek - roboty drogowe, stłuczka, zajęte miejsce parkingowe, tajemna schadzka zakochanych, a nawet napad na bank.  Do tego prawdziwa burza - nad Rudą Śląską co 8 minut głośno grzmi, błyskają pioruny, a miniaturowi mieszkańcy mokną od padającego deszczu.  Proza życia w miniaturowym wydaniu.

Kolejkowo to prawdziwe życie odwzorowane na makietach . Monumentalna gliwicka radiostacja, Huta Pokój, sklepy wprost z katowickiego deptaka, a nawet typowy śląski obiad serwowany w lokalnej restauracji. Realizm i precyzja są u nas kwestią oczywistą. Budynki odzwierciedlają swój prawdziwy wygląd, a na maleńkich twarzach Kolejkowiczan dostrzeżesz każdy grymas czy uśmiech.

Wymyśliliśmy coś extra i stworzyliśmy miasteczko westernowe „Dzikie Gliwice”, w którym znajdziecie saloon, szeryfa, Indian, braci Wright przy budowie pierwszego na świecie samolotu oraz miniaturę statku „Western River”, pływającego po Missisipi.

Pomiń kolejkę:

Wybierz datę*
Pola oznaczone (*) są wymagane
1
1/8 1
2/8
3/8
4/8
5/8
6/8
7/8
8/8

Świat w miniaturze:

1/11
2/11
3/11
4/11
5/11
6/11
7/11
8/11
9/11
10/11
11/11