Szkoły i przedszkola

Zmieniamy oblicze szkoły i przedszkola w fascynujące miejsce edukacji działające na wyobraźnię.

Grupy zorganizowane z przedszkoli, szkół podstawach i ponadpodstawowych otrzymają wiedzę zgodną z wymogami podstawy programowej nauczania. Profesjonalna opieka przewodnika oraz plan wizyty dostosowany do wieku uczestników. Rozwijający kreatywność, spostrzegawczość, otwartość na świat. Prezentujemy zjawiska społeczne, historię regionu, przemiany gospodarcze, różnorodność sytuacji w życiu codziennym.

Zarezerwuj wizytę:

Wybierz datę*
Pola oznaczone (*) są wymagane

Dane kontaktowe:

Dworzec Świebodzki
pl. Orląt Lwowskich 20B

tel. 880 008 004
e-mail: wroclaw@kolejkowo.pl

Wystawa

W towarzystwie stukotu pociągów. śpiewu ptaków, gwaru ulicy oraz jeżdżących samochodów. Obok pracy policjantów, strażaków i budowlańców. W czasie naprawy linii wysokiego napięcia przez elektryków lub sprzedaży samochodu w auto komisie. Na weselu, gdy kelner upuścił tort, a nieopodal zakonnica z księdzem pędzą na rowerze, tętni życie mieszkańców Kolejkowa.

Mamy dla Ciebie świat pełen realizmu i humoru, w którym spotykamy sytuacje dobrze znane z wizyty w sklepie, na targowisku lub w dyskotece. To dopiero początek przygody. W cudownym świecie w miniaturze. Niczym za dotknięciem magicznej różdżki przeniesiesz się z zatłoczonego wrocławskiego rynku, wypełnionego po brzegi turystami, artystami i rozmowami do niewielkiej wioski. Tam życie ma inny rytm wyznaczony przez naturę. Na każdym kroku słychać rżenie koni, gdakanie kur, a zapach świeżo skoszonego zboża jest namacalny.

Pomagamy zrozumieć dzieciom i młodzieży otaczający ich świat. Pokazujemy przykłady z życia pobudzające wyobraźnie, skłaniające do refleksji i wywołujące uśmiech. Dając coś jeszcze - dawkę dziecięcej radości.

1/13
2/13
3/13
4/13
5/13
6/13
7/13
8/13
9/13
10/13
11/13
12/13
13/13

Warsztaty

Kolejki i modelarstwo to dwa przenikające się światy. Jeden wynika z drugiego, dlatego warto poznać tajniki modelarstwa. W Kolejkowie warsztaty dostosowane są do wieku uczestników. Dzieci w wieku 4-12 lat są świadkami niesamowitej podróży, pełnej kreatywnego myślenia i spostrzegawczości.

Każdy młody modelarz dostaje da zrobienia kamienicę z wrocławskiego rynku. My dajemy podstawę i narzędzia wraz z doświadczeniem. Dzieci tworzą własne projekty, który później zabierają ze sobą. Dla każdego mamy także imienny Dyplom Młodego Modelarza. Wszystko trwa około godziny. To czas przepełniony dziecięcą radością!

Pytania i odpowiedzi

Co zapewniamy w ramach wycieczki?
  • profesjonalną opiekę przewodnika
  • bezpłatną szatnę
  • bezpłatne toalety
  • podesty dla dzieci dla lepszego komfortu oglądania wystawy
  • wystawienie faktury na miejscu
Jak zarezerwować termin wycieczki?

Telefonicznie pod numerem 880 008 004 lub przez formularz kontaktowy

Czy można odwołać zwiedzanie?

Tak, wystarczy telefoniczna informacja na numer 880 008 004.

Szkoła w mieście

Ideą bezpłatnego projektu Szkoła w mieście dla szkół z gminy i miasta Wrocławia jest realizowanie treści podstawy programowej w przestrzeni miasta w różnych organizacjach/instytucjach (teatry, domy kultury, stowarzyszenia, kina, muzea, obiekty sportowe, wyższe uczelnie). Projekt ''Szkoła w Mieście.' wzbogaca ofertę przedszkola lub szkoły o elementy, dzięki którym dzieci i młodzież uczą się zaangażowania, współpracy, aktywności obywatelskiej, patriotyzmu lokalnego, wrażliwości na potrzeby innych, wolontariatu. Kolejkowo to miejsce, w którym wykorzystujemy wszystkie te elementy dając coś jeszcze - dziecięcą radość!

Podstawa programowa:

Grupy zorganizowane z przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych otrzymają wiedzę zgodną z wymogami podstawy programowej nauczania.

Przedszkola (wiek 4-6 lat)
Głównym celem jest kształtowanie u dzieci wrażliwości na otaczający świat. Rozwijanie procesów poznawczych, emocjonalnych i fizycznych. Wspieranie wielokierunkowej aktywności dziecka. W czasie odkrywania cudownego świata w miniaturze przewodnik opowiada ciekawostki związane z budowlami, zwierzętami czy zawodami prezentowanymi na makiecie. Oprócz tego dzieci są ciągle zachęcane do interakcji z przewodnikiem poprzez pytania dotyczące zjawisk, obiektów czy miejsc na makiecie. Następnie dzieci pod okiem doświadczonej obsługi mają szansę spróbować swoich sił w modelarstwie. Warsztaty zaczynają się od wprowadzenia do zadania, które podopieczni będą musieli wykonać. Po zakończonych warsztatach dzieci zabierają swoje prace do domu.

Szkoły podstawowe (wiek 7-9 lat)
Dzieci zapoznają się z historią regionu, poznają lokalne legendy i mity ucząc się odróżniania świata fikcji od życia realnego. Podczas zwiedzania miniaturowego świata podopieczni mogą poznać życie na wsi, gatunki roślin i zwierząt, których nie mają okazji spotkać na co dzień. Przewodnik omawia poszczególne gatunki wskazując na ich funkcje w gospodarce i ekosystemie. W trakcie warsztatów uczestnicy poznają różne techniki modelarskie i wykonują własne modele wrocławskich kamienic, które później zabierają do domu.

Szkoły podstawowe (wiek 10-15 lat)
Młodzież odwiedzająca Kolejkowo poznaje dziedzictwo kulturowe Dolnego Śląska z uwzględnieniem rozpoznawalnych zabytków regionu jak Śnieżka, Schronisko Szwajcarka i Wrocławski rynek. Ze szczególnym uwzględnieniem wkładu w rozwój sztuki rodzimych artystów. Młodzież ma okazję przyjrzeć się z bliska społeczności, która na co dzień go otacza, poznając ich role i obowiązki w społeczeństwie. Na makiecie znaleźć można również grupy społeczne, do których uczniowie nie należ, poznając ich obyczaje. Podsumowaniem wizyty w Kolejkowie są warsztaty modelarskie.

Szkoły ponadpodstawowe (wiek 15-19 lat)
Tematem spotkania jest modelarstwo jako forma ćwiczenia uwagi, koncentracji i spędzania czasu wolnego. Przypomnienie charakterystycznych obiektów na mapie województwa dolnośląskiego. Całe zwiedzanie ma charakter rozmowy z młodzieżą i pozwala na wymianę doświadczeń w grupie. Budynki na makiecie są idealnym odwzorowaniem ich rzeczywistych odpowiedników, stwarza to pole do dyskusji o architekturze i sztuce w poszczególnych epokach.

Cennik dla szkół i przedszkoli

lewa

ulgowy
15 PLNRezerwuj!

prawa

normalny
21 PLNRezerwuj!

Cena biletu ulgowego to 15zł.
Jeden opiekun na dziesięć osób wchodzi do Kolejkowa bezpłatnie.

Dojazd

Dokładny adres Kolejkowa to Plac Orląt Lwowskich 205, Wrocław Stare Miasto Po dojechaniu na miejsce możesz zaparkować na parkingu od strony ulicy Tęczowej. Jest to bezpłatny parking, ale w dni powszednie, w godzinach 8-15, wsz ystkie miejsca są najczęściej zajęte. Tuż obok budynku znajduje się niewielki płatny parking miejski, samochód zaparkujesz też wzdłuż równoległej ulicy Tęczowej - tam postój jest także płatny. Bilety parkingowe należy zakupić w pobliskim parkomacie.

W przypadku planowanego przyjazdu większym autokarem, prosimy o wcześniejszą informację pod numer 880 008 004. Zarezerwujemy dla Państwa odpowiednio duże miejsce tuż przy samym budynku.

Pliki do pobrania:
pdf
Folder promocyjny dla szkół i przedszkoli
pobierz:
pdf
Przewodnik po Kolejkowie
pobierz:

Zobacz również:

1/11
2/11
3/11
4/11
5/11
6/11
7/11
8/11
9/11
10/11
11/11