Wystawa

Kolejkowo to największa wystawa makiet kolejowych w Polsce. Jedyne i niepowtarzalne miejsce, które zachwyci nie tylko pasjonatów kolei. To magiczna podróż do cudownego świata, w którym dzień trwa 9, noc 4 minuty, a w swoich domach wiodą (nie zawsze) spokojne życie malutcy Kolejkowiczanie. Stukot przejeżdżających pociągów, migające światła latarnii, zgiełk miasta, nocne życie, sielanka wsi, wakacje nad wodą. Codzienne życie w pełnej szczegółowości i to z każdej perspektywy! W miniaturowym świecie szczęście, radość i zabawa przeplatają się z chwilami refleksji i zadumy.  Pod dostatkiem tu codziennych niespodzianek - roboty drogowe, stłuczka, zajęte miejsce parkingowe, uciekający złodziej, schadzka zakochanych czy zatłoczony przystanek tramwajowy.

Kolejkowo to miniaturowe odwzorowanie prawdziwego życia. Kamienice z wrocławskiego rynku, obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce i Dworzec Świebodzki, a nawet mała ławeczka w restauracji przy ulicy Bogusławskiego to zaledwie część naszych realistycznych miniatur. Budynki odzwierciedlają swój prawdziwy wygląd, a na maleńkich twarzach Kolejkowiczan dostrzeżesz każdy grymas i uśmiech.

Na makietach znajdziesz także sporo humoru i fantazji - polska wersja Góry Prezydentów czy Superman w centrum miasta. W cudownym świecie możliwe jest wszystko!

Pomiń kolejkę:

Wybierz datę*
Pola oznaczone (*) są wymagane
Ratusz we Wrocławiu Kolejkowo
Ratusz we Wrocławiu
1/7 Ratusz we Wrocławiu
Stragan Kolejkowo
Stragan
2/7 Stragan
Pociąg Kolejkowo
Pociąg KD
3/7 Pociąg KD
Pociąg w górach Kolejkowo
Pociąg w Górach
4/7 Pociąg w Górach
Scenka na dachu w Kolejkowie
Dachy
5/7 Dachy
Dworzec Świebodzki Kolejkowo
Dworzec Świebodzki
6/7 Dworzec Świebodzki
Góry w Kolejkowie
Makieta zimowa
7/7 Makieta zimowa

Zobacz również:

1/11
2/11
3/11
4/11
5/11
6/11
7/11
8/11
9/11
10/11
11/11