Zamek w Będzinie

W gliwickim Kolejkowie zamek będący pradawną warownią z systemu Orlich Gniazd Kazimierza Wielkiego góruje nad malowniczym jeziorem oraz pieczarą zamieszkałą przez prawdziwego smoka. Nieopodal zaś, dzielni rycerze uczestniczą w turnieju, któremu przyglądają się miniaturowi mieszkańcy Kolejkowa spędzający wolny czas nad wodą.

Zamek w Będzinie został wzniesiony na pozostałościach średniowiecznego grodu, który istniał w tym miejscu od XI do XIII wieku. Swoje powstanie zawdzięcza Kazimierzowi Wielkiemu, który to w 1349 roku do istniejącej tam kamiennej wieży dobudował zamek górny oraz bramę. Makieta Zamku Będzińskiego jest wiernym odwzorowaniem obecnej bryły tego wspaniałego zabytku, jednak to co zobaczyć można dookoła, to już dzieło naszej wyobraźni :)

I tak, na znajdującej się nieopodal plaży Kolejkowiczanie grają w siatkówkę i relaksują się przy orzeźwiającej bryzie płynącej wprost znad wody. Na jeziorze żaglówki sprawnie tną fale manewrując pomiędzy łodziami i kąpiącymi się nieopodal małymi mieszkańcami. Jednak ten sielski krajobraz zdaje się byc zagrożony! Pod samym zamkiem, rycerze próbują pokonać smoka, który od wieków zamieszkuje tutejszą grotę. Czy im się uda? Zobaczcie sami!

 

Zamek w Będzinie w miniaturze – Kolejkowo Gliwice
1/7
2/7
3/7
4/7
5/7
6/7
7/7

Pomiń kolejkę:

wybierz datę
Pola oznaczone (*) są wymagane

Zobacz również:

1/4
2/4
3/4
4/4