Atrakcje na Śląsku
Gliwice
Jak spędzić czas wolny na Śląsku?
Świąteczne zwyczaje

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gliwicach 2023 + Miasto z Piernika w Kolejkowie

Czy istnieje lepszy sposób aby poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia, niż wizyta na Jarmarku Bożonarodzeniowym? Idealnymi miejscami, które zapewni unikalne doświadczenie świąteczne, będą Jarmark Bożonarodzeniowy w Gliwicach i wystawa "Miasto z Piernika" w Kolejkowie.

Jarmark Świąteczny Śląskie

Setki migoczących światełek, zapach choinek, słodkości i tradycyjnych świątecznych potraw. Pięknie przystrojone stoiska, kuszące rękodziełem, ozdobami, różnorodnymi świecami czy biżuterią. Charakterystyczna karuzela Wiedeńska w centrum jarmarku, oraz przemykający między stoiskami kolędnicy, umilający wszystkim czas. Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Europie odnajdziecie w Polsce, a jednym z nich jest wyjątkowy jarmark świąteczny w Gliwicach na Śląsku.  

Formularz wyszukiwania

Jedyna taka makieta na świecie - Miasto z Piernika
1/7 Jedyna taka makieta na świecie - Miasto z Piernika
Jarmark Bożonarodzeniowy w Gliwicach rozpocznie się 2 grudnia 2023 roku
2/7 Jarmark Bożonarodzeniowy w Gliwicach rozpocznie się 2 grudnia 2023 roku
Miasto z Piernika w Gliwicach
3/7 Miasto z Piernika w Gliwicach
Miasto z Piernika
Figurki z masy cukrowej wykonane przez mistrzynię świata Jowitę Woszczyńską
4/7 Figurki z masy cukrowej wykonane przez mistrzynię świata Jowitę Woszczyńską
Połącz Jarmark Świąteczny w Gliwicach z Miastem z Piernika
5/7 Połącz Jarmark Świąteczny w Gliwicach z Miastem z Piernika
Miasto z Piernika w Gliwicach 2023
6/7 Miasto z Piernika w Gliwicach 2023
Jarmark Bożonarodzeniowy w Gliwicach potrwa do 22 grudnia 2023 roku
7/7 Jarmark Bożonarodzeniowy w Gliwicach potrwa do 22 grudnia 2023 roku

Kiedy Jarmark Bożonarodzeniowy w Gliwicach 2023?

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gliwicach z roku na rok przyciąga coraz więcej odwiedzających. Tym razem, jarmark rozpocznie się 2 grudnia 2023 roku i potrwa do 22 grudnia 2023 roku. Na miejscu będzie można spróbować lokalnej kuchni, typowych świątecznych potraw oraz rozmaitych słodkości. Pojawi się także scena, a na niej koncerty oraz liczne występy artystyczne. Uliczki Rynku zapełnią się domkami kupieckimi. Jest to dobra okazja, aby kupić prezenty dla najbliższych i miło spędzić dzień.

Połącz Jarmark Świąteczny w Gliwicach z Miastem z Piernika

Świąteczny klimat zawita również do Kolejkowa! Podczas wizyty na Gliwickim Jarmarku Bożonarodzeniowym, koniecznie odwiedźcie bardzo wyjątkową wystawę - "Miasto z Piernika" w Kolejkowie. Już od 29 listopada 2023 roku, odwiedzający Kolejkowo mogą zobaczyć miasteczko stworzone w całości z pierników. Do jego przygotowania potrzebne było aż 1,5 tony piernikowego ciasta!

Zobaczcie podczas zwiedzania baśniowe, unikatowe figurki, stworzone przez Mistrzynię Świata w Dekoracji Tortów - Jowitę Woszczyńską. Dodatkowo, w piernikowym miasteczku pojawią się oczywiście chatki z piernika, jak i również ludziki, zwierzątka czy jeżdżące czekoladowe pociągi. Słodkie doznania wizualne i zapachowe gwarantowane! Spieszcie się, żeby zabrać ze sobą kawałek Piernikowego świata do Waszego domu - zaglądajcie do naszego sklepiku po pachnące Świętami świece i Piernikowe Ludziki, gotowe do schrupania. Wystawa Miasto z Piernika potrwa do 29 lutego 2024, a jej zwiedzanie zawarte jest w cenie biletu wstępu do Kolejkowa.

W kategorii
Atrakcje na ŚląskuGliwiceJak spędzić czas wolny na Śląsku?Świąteczne zwyczaje

Przeczytaj również:

Chłopiec i dziewczynka na wystawie Kolejkowo Gliwice Top 5 atrakcji na Śląsku

Śląsk to miejsce, które zaskakuje różnorodnością kulturową i pozwala zachwycić się industrialną historią. Co warto zobaczyć i gdzie wybrać się na Śląsku? Oto nasze 5 typów.

1/6
Jarmark Bożonarodzeniowy w Gliwicach 2023 + Miasto z Piernika w Kolejkowie

Czy istnieje lepszy sposób aby poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia, niż wizyta na Jarmarku Bożonarodzeniowym? Idealnymi miejscami, które zapewni unikalne doświadczenie świąteczne, będą Jarmark Bożonarodzeniowy w Gliwicach i wystawa "Miasto z Piernika" w Kolejkowie.

2/6
Najciekawsze atrakcje w Gliwicach, czyli top 10 ciekawych miejsc, które musisz zobaczyć!

Gliwice, jedno z największych miast Śląska. Pomimo, że kojarzy się z przemysłem, miasto ma wiele ciekawych atrakcji do zaoferowania. Każdy znajdzie tutaj miejsce dla siebie - dzieci, dorośli, pasjonaci muzeów, jak i miłośnicy aktywnego spędzania czasu.

3/6
Sposób na deszczowy dzień z dzieckiem w Gliwicach

Pogoda w tegoroczne wakacje bywa kapryśna. W deszczowe dni pojawia się problem co zrobić z dziećmi, które oczekują rozrywki a aura nie sprzyja zabawom na wolnym powietrzu. W takie dni warto zabrać swoje dzieci do Kolejkowa i razem spędzić miło czas.

4/6
Miasto z Piernika w Kolejkowie Gliwice

Otulone śniegiem i rozświetlone tysiącami lampek, wykonane w stu procentach z piernika. Największa na świecie tego rodzaju makieta otwarta już 3 grudnia 2019 roku w gliwickim Kolejkowie.

5/6
Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu 2023 + Miasto z Piernika w Kolejkowie

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu co roku przyciąga setki tysięcy odwiedzających. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych jarmarków świątecznych w Europie.

6/6

Kategorie

9
Wrocław

Atrakcja Kolejkowo mieści się w najwyższym budynku we Wrocławiu w Sky Tower na I piętrze, ekspozycja liczy 900 metrów kwadratowych. Zobaczyć na niej można m.in. makiety obiektów z Wrocławia oraz całego Dolnego Śląska. Swoje miejsce znalazły tam takie perełki architektoniczne jak: Ratusz oraz kamienice wrocławskiego rynku, hotel Monopol, Solpol, charakterystyczne bloki mieszkalne - Sedesowce, obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce, schronisko Szwajcarka.

5
Ratusz i rynek w Gliwicach – Kolejkowo Gliwice
Gliwice

Na makiecie stworzyliśmy miniatury autentycznych budowli ze Śląska np. dworca kolejowego w Gliwicach wraz z peronami, gliwickiego ratusza oraz kamienic. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie wymyślili czegoś extra! Powstało miasteczko westernowe „Dzikie Gliwice”, znajdziecie tam saloon, szeryfa, Indian, braci Wright przy budowie pierwszego na świecie samolotu oraz miniaturę statku „Western River”, pływającego po Missisipi.

9
Atrakcje na Dolnym Śląsku

Dolny Śląsk to wspaniałe miejsce by spędzić wolny czas! Bogate historycznie województwo o którym pierwsze wzmianki pochodzą z czasów przed średniowiecza. To miejsce w którym ścierały się wpływy wielu kultur, zmieniali władcy a przede wszystkim toczyły się na nim liczne wojny. Na atrakcje turystyczne województwa.

6
Czas wolny na Dolnym Śląsku

W tegoroczne wakacje pogoda bywa kapryśna. Pojawia się przez to problem co zrobić z dziećmi, które oczekują rozrywki a aura nie sprzyja zabawom na wolnym powietrzu. W takie dni warto zabrać swoje pociechy do Kolejkowa i razem spędzić miło czas.

3
Fragment świątecznej wystawy w Kolejkowie. Renifery, sanie, elfki, Mikołaj, choinka.
Świąteczne zwyczaje

Święta to wspaniała okazja aby odwiedzić lokalne jarmarki i kiermasze, by zaopatrzyć się w lokalne specjały. To czas, który warto w sposób aktywny spędzić z najbliższymi. Dekoracje i wspaniałe produkty doceni podczas świąt cała rodzina, a udział w jarmarkach to wspaniała okazja by spędzić czas z bliskimi.

1
Warsztaty w Kolejkowie

Warsztaty w Kolejkowie to wspaniała zabawa i możliwość rozwijania pasji. Wszystko to w specjalnie przygotowanych modelarniach, pod okiem profesjonalistów w tej dziedzinie! Poznaj tajniki budowania miniaturowego świata i stwórz swój własny. Na każdego uczestnika czeka profesjonale stanowisko robocze, wyposażone w materiały i narzędzia światowych producentów!

2
Ciekawostki

Tak jak w życiu codziennym, tak i w Kolejkowie radość przeplata się z powagą. Autentyczne budowle czy najważniejsze momenty historii wzbogacone są szczyptą humoru.

3
Atrakcje na Śląsku

Śląsk to wspaniałe miejsce by spędzić wolny czas! Bogate historycznie województwo o którym pierwsze wzmianki pochodzą z czasów przed średniowiecza. To miejsce w którym ścierały się wpływy wielu kultur, zmieniali władcy a przede wszystkim toczyły się na nim liczne wojny.

3
Jak spędzić czas wolny na Śląsku?

W tegoroczne wakacje pogoda bywa kapryśna. Pojawia się przez to problem co zrobić z dziećmi, które oczekują rozrywki a aura nie sprzyja zabawom na wolnym powietrzu. W takie dni warto zabrać swoje pociechy do Kolejkowa i razem spędzić miło czas.